WaterBus Bajadera je najzelenija turistička priča na Dunavu

Prvi potpuno elektro-solarni brod u ovom dijelu Europe i na cijelom toku Dunava

Vukovar WaterBus Bajadera je održivi, razvojni turistički proizvod koji koristi obnovljive izvore energije te je u potpunom skladu s očuvanjem prirode i okoliša.

Električni panoramski turistički brod WaterBus Bajadera u Vukovaru je trenutno najzelenija turistička priča na rijeci Dunavu. Ovo je naime prvi turistički brod u Vukovaru nakon 30-tih godina prošlog stoljeća, prvi elektro-solarni panoramski turistički brod na unutarnjim plovidbama i prvi brod izgrađen prema EU standardima od ulaska Republike Hrvatske u Europsku uniju.

Na krovu broda kapaciteta 60 mjesta montiran je fotonaponski sustav snage 3,30 kw i solarni regulator punjenja, zahvaljujući čemu je WaterBus Bajadera postao ponosni nositelj oznake Green Mark i ambasador alternativnih goriva.

Oprema broda:

Fotonaponski modul SOLVIS SV72-330 E

  • Monokristal
  • Broj ćelija 72
  • Dimenzije 1962x992x40
  • Vršna snaga 330W
  • Solarni regulator punjenja

Brod WaterBus Bajadera je u potpunost ostakljen i tijekom panoramske vožnje Dunavom omogućava jedinstven pogled na Vukovar i njegove znamenitosti. Koncipiran je kao višenamjenski prostor - kao salon i kao izložbeni prostor u kojem je moguće postavljanje umjetničkih instalacija i održavanje kulturnih i turističkih događanja.

„Kako je u srpnju prošle godine Miistarstvo turizma u suradnji s Institutom za turizam donijelo Akcijski plan razvoja Zelenog turizma u njemu je definiran i sam pojam Zelenog turizma čime i ovaj turistički proizvod zadovoljava navedene kriterije. Hvala Ministarstvu pomorstva, prometa i infrastrukture i Hrvatskom registru brodova što su nas pratili i podržali u ovom projektu”, izjavila je Zrinka Šesto iz Danubiumtoursa te jedina žena brodovlasnica na rijekama u Hrvatskoj.

Za više informacija pojetite vukovarwaterbus.hr

R.I. / Ekovjesnik

VEZANE VIJESTI

Eko-akcija čišćenja korita rijeke Dunav

Već devetu godinu za redom posljednjeg vikenda u srpnju, Klub podvodnih aktivnosti Vukovar organizirao je eko-akciju čišćenja korita rijeke Dunav. Ove se godine akciji odazvalo šezdesetak entuzijasta iz ronilačkih klubova diljem Hrvatske i BiH pa su tako u akciji sudjelovali ronioci iz Koprivnice, Splita, Slavonskoga Broda, Sarajeva, Mostara i Ljubuškog.

Vatrogasci spremni za nadolazeći vodeni val

Na vodnom području Dunava na snazi su mjere obrane od poplava, a gotovo 1000 vatrogasaca Osječko-baranjske i Vukovarsko-srijemske županije angažirano je i spremno reagirati, izvijestili su iz Hrvatske vatrogasne zajednice.

PRIJAVITE SE NA NEWSLETTER