Pogled u plavo na sajmu Crofish

Tijekom tri dana trajanja sajma u ronjenju se okušalo više od 150 osoba

Posljednja tri dana u porečkoj dvorani Žatika održavao se 17. Međunarodni sajam ribarstva, ribarske opreme, akvakulture, sportskog ribolova i sportova na vodi – Crofish, u sklopu kojeg su posjetitelji imali jedinstvenu priliku okušati se u ronjenju u okviru projekta „Pogled u plavo“.

Sajam Crofish jedini je specijalizirani događaj ove vrste u Hrvatskoj i šire, a okuplja stručnjake iz cijele regije. Program pratećih događanja posvećen je ribarstvu i akvakulturi, a provodi se u organizaciji Obrtničke komore Istarske županije.

„Ove godine na sajmu se predstavilo 75 glavnih izlagača, koji su uz mnogobrojne suizlagače prezentirali više od 250 brendova. Crofish je jedini sajam koji se bavi ribarstvom, a organiziramo ga kako bismo posjetiteljima približili važnost mora i rijeka, kao i njihove zaštite, bogate ribarske i pomorske tradicije te gospodarskog potencijala ovog sektora. Cilj sajma je na jednom mjestu okupiti ne samo znanstvenu, već i političku zajednicu te povezati ih s jadranskim sektorom ribarstva“, istaknuo je na otvaranju 17. sajma Crofish Robert Momić, predsjednik Obrtničke komore Istarske županije.

Uz bogat program sajma, u suradnji s „Plavom promocijom“, na sajmu je bio montiran 10 metarski bazen „Pogled u plavo“ u kojem su posjetitelji sajma imali mogućnost besplatno se okušati u ronjenju te uživati u čarima i ljepotama ronjenja s punom ronilačkom opremom te uz stručni nadzor instruktora ronjenja.

Tijekom tri dana trajanja sajma u ronjenju se okušalo više od 150 osoba, posebice djeca. Za sigurnost ronioca početnika brinuli su se ronioci  Ronilačkog kluba HRVI Nemo-Adriatic i ronilački tim „Pogleda u plavo“.

Nakon osnovne poduke o ronjenju i ronilačkoj opremi, zaronom u bazen „Pogleda u plavo“ posjetitelji su mogli razgledavati i podvodnu izložbu fotografija Marjana Radovića, poznatog hrvatskog podvodnog fotografa. Izložba se nalazi na unutarnjim stranicama bazena te prikazuje ljepote hrvatskog podmorja i pridonosi stvarnom doživljaju dubine.

„Projekt 'Pogled u plavo' provodi se više od 15 godina te smo do sada gostovali u brojnim gradovima diljem i izvan Republike Hrvatske. Cilj projekta je promocija ronilačkih aktivnosti i ponude, ljepota hrvatskog podmorja i općenito ronjenja kao važne aktivnosti u očuvanju morskog okoliša“, rekla je Andreja Vedrina, voditeljica projekta Pogled u plavo.

VEZANE VIJESTI

Petar Klovar 112 metara – na dnu Kvarnera

Proteklog vikenda završeno je međunarodno prvenstvo u ronjenju da dah Adriatic Depth Trophy na Krku koje je započelo u srijedu, 18. lipnja, u organizaciji Ronilačkog kluba Ocean i Activity Centra Krk, te uz pokroviteljstvo Hrvatskog ronilačkog saveza, Grada Krka, TZ Krk i Primorsko – goranske županije.

Šibenik će ovog vikenda biti domaćin IV. Hrvatskog ronilačkog kongresa

Tijekom ovog vikenda Šibenik će biti domaćin IV. Hrvatskog ronilačkog kongresa koji će se održati 4. i 5. travnja 2025. godine u Konvencijskom centru Šibenik (Amadria Park Hotel Ivan), a okupit će velik broj ronioca s ciljem razmjene znanja i iskustva s relevantnim stručnjacima.

Održana „Eko patrola Crikvenica 2024.“

Na području Crikvenice održana je velika ekološka akcija čišćenja podmorja „Eko patrola Crikvenica 2024.“ u organizaciji Ronilačkog kluba hrvatskih ratnih vojnih invalida (HRVI) Nemo-Adriatic, a svoj doprinos čistijem podmorju dali su ronioci i volonteri RK HRVI Nemo-Adriatic i Ronilačkog kluba Drugi Stupanj.

Na Brijunima održana velika akcija čišćenja podmorja

Tijekom vikenda na i oko otočja Brijuni provodila se velika akcija čišćenja podmorja „Eko patrola Brijuni 2024.“ u kojoj su sudjelovali ronioci Ronilačkog kluba HRVI Nemo-Adriatic i pripadnici ronilačke skupine Državne intervencijske postrojbe civilne zaštite Republike Hrvatske (DIP RI i DIP ST).

PRIJAVITE SE NA NEWSLETTER