Klimatska kriza: Na Antarktici izmjereno rekordnih 18,3 °C

Strah od porasta razine mora uslijed ubrzanog otapanja antarktičke ledene ploče potaknut je najnovijom potvrdom Svjetske meteorološke organizacije (WMO) da je na Antarktici u četvrtak zabilježen novi temperaturni rekord od 18,3 ° C.

I bumbari su žrtve klimatskih promjena

Nova studija potvrđuje povezanost klimatskih promjena s naglim opadanjem populacija bumbara u Europi i Sjevernoj Americi. Prema kanadskim istraživačima, zbog porasta temperatura nekim vrstama ovih pčelinjih rođaka prijeti izumiranje.Nova studija potvrđuje povezanost klimatskih promjena s naglim opadanjem populacija bumbara u Europi i Sjevernoj Americi. Prema kanadskim istraživačima, zbog porasta temperatura nekim vrstama ovih pčelinjih rođaka prijeti izumiranje.

Čistoća imala naređenje da ometa prosvjed protiv Bandića

Prošle subote, 1. veljače na Trgu bana Jelačića, tijekom najvećeg prosvjeda protiv Milana Bandića, na kojem se okupilo preko 20.000 ljudi, radnici Čistoće prali su površinu Trga i time ometali normalno odvijanje prosvjeda.

Siječanj 2020. najtopliji od početka mjerenja na Zemlji

Prema podacima koje je u utorak objavio Copernicus, europski sustav za praćenje Zemlje kojim koordinira i upravlja Europska komisija, prošli je mjesec bio najtopliji siječanj do sada zabilježen u Europi, a bio je nešto topliji od rekordnog 2016. godine.

Održan prosvjed pred Skupštinom: „HDZ i Bandić protiv grada!“

Udruge Siget, Zelena akcija i Pravo na grad te inicijativa Zagreb te zove su u četvrtak ujutro organizirale još jedan prosvjed „protiv otimačine Milana Bandića“. Prosvjed je održan ispred zgrade Gradske skupštine kako bi se od zastupnica i zastupnika zatražilo da glasaju protiv Bandićevog GUP-a.

U četvrtak 6. veljače novi prosvjed protiv Milana Bandića

Nakon prosvjeda održanog u subotu 1. veljače, na kojem se okupilo više od 20.000 Zagrepčanki i Zagrepčana koji su Bandiću poručili „dosta je!“, udruge Siget, Zelena akcija i Pravo na grad najavljuju novi prosvjed koji će se održati u četvrtak 6. veljače.

Njemački aktivisti zauzeli elektranu na ugljen

Više od 150 aktivista i protivnika ugljena iz inicijativa Ende Gelände i DeCOALonize zauzelo je u nedjelju ujutro njemačku elektranu Datteln 4 kako bi izrazili svoje neslaganje sa zakonom savezne njemačke vlade o smanjenju i ukidanju proizvodnje električne energije iz ugljena te se usprotivili kršenju ljudskih prava u područjima vađenja ugljena u Kolumbiji i Rusiji.

Prijeti nam nezamisliv gubitak prirodnog života na Zemlji

Vršiteljica dužnosti izvršne tajnice Konvencije o biološkoj raznolikosti (CBD), Elizabeth Maruma Mrema, je od svjetskih čelnika zatražila poduzimanje odlučnih klimatskih akcija te se zauzela za smanjenje globalne deforestacije i onečišćenja plastičnim otpadom.

Dosta je! Dođite na prosvjed!

Veliki prosvjed protiv Bandićeve otimačine pod nazivom „Dosta je!“ će se održati u subotu 1. veljače u 16:00 sati na Trgu bana Jelačića, a organiziraju ga udruga Siget te Zelena akcija i Pravo na grad.

PRIJAVITE SE NA NEWSLETTER