Dječji priručnik za održivi razvoj – Prepoznavanje i razvrstavanje otpada

Vetropack Straža potiče edukaciju od najranije dobi

Udruga za održivi razvoj Hrvatske Uzor Hrvatske objavila je Dječji priručnik za održivi razvoj – Prepoznavanje i razvrstavanje otpada koji je tvrtka Vetropack Straža d.d. prepoznala kao učinkovit i zanimljiv način obrazovanja djece kako bi u svakoj situaciji znali prepoznati i razvrstati otpad.​

Tvrtka Vetropack Straža d.d. je u drugim razredima osnovnih škola u Humu na Sutli i Pregradi organizirala radionice na kojima su učenici kroz razgovor, igru i ispunjavanje priručnika saznali koje su vrste otpada, kamo se i kako odlaže te što od njega nastaje recikliranjem.

Naglasak radionica bio je na staklenoj ambalaži kao idealnom materijalu za recikliranje, a djeci su podijeljeni UZOR-ovi Dječji priručnici za održivi razvoj – Prepoznavanje i razvrstavanje otpada.

Ovakvim pristupom edukaciji od najranije dobi tvrtka Vetropack Straža potiče stvaranje cjeloživotnih navika u postupanju s otpadom, koje djeca potom prenose u svoje domove i postaju učitelji svojim ukućanima.

Udruga za održivi razvoj Hrvatske Uzor Hrvatske / Ekovjesnik

VEZANE VIJESTI

Projekt „Drava LIFE“: Novi život za Dravu

Bili smo dio male ekipe novinara koja je imala jedinstvenu priliku zaploviti Dravom s članovima tima Drava LIFE projekta kroz dvije županije, Međimursku i Koprivničko-križevačku, uz granicu Hrvatske i Mađarske. Krenuli smo iz Donje Dubrave u Međimurju, a nakon kratkog osvježenja našu četverosatnu vožnju čamcem puni dojmova završili smo u blizini Repaša u Općini Molve u Koprivničko-križevačkoj županiji.

Vetropack Straža postala dio virtualne elektrane KOER

Vetropack grupa jedan je od vodećih proizvođača staklene ambalaže u Europi, a njihova tvornica u Humu na Sutli, koja proizvodi, prodaje i distribuira staklenu ambalažu u Hrvatskoj, susjednoj Sloveniji, Bosni i Hercegovini i Srbiji te drugim zemljama jugoistočne Europe, potpisala je ugovor o sudjelovanju u radu virtualne elektrane KOER.

Grad Pregrada prestaje koristiti plastiku za jednokratnu upotrebu

S ciljem poticanja zaštite okoliša i sprječavanja nastanka otpada, nekoliko jedinica lokalne samouprave odlučilo je iz upotrebe izbaciti plastične boce i druge jednokratne plastične predmete. Takvu su odluku već donijeli u Medulinu, Rovinju, Vrgorcu, Puli i Umagu, a sada je na red došla i Pregrada. S obzirom da je u Republici Hrvatskoj ustrojeno 576 jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave, pred nama je još poprilično dug put...

PRIJAVITE SE NA NEWSLETTER