Javno savjetovanje o strožim mjerama EU-a protiv krčenja i propadanja šuma

Europska komisija traži vaše mišljenje o problemu globalnog krčenja šuma te vas poziva na sudjelovanje u online savjetovanju

Opći je cilj ove inicijative pojačati mjere EU-a protiv krčenja tropskih šuma i propadanja šuma usklađenijim i sveobuhvatnijim pristupom problemu

U ovom javnom savjetovanju prikupljaju se informacije i stajališta o mogućim mjerama EU-a protiv krčenja i propadanja šuma radi postizanja spomenutog cilja te se pozivaju svi zainteresirani dionici da ispune upitnik bez obzira na razinu stručnog znanja.
 

 

Za ispunjavanje upitnika potrebno je dvadesetak minuta, a odgovore možete spremiti kao nacrt i upitnik dovršiti kasnije. Upitnik je dostupan na 23 jezika EU-a i možete ga ispunjavati na bilo kojem od tih jezika. Upitnici poslani e-poštom ili u papirnatom obliku neće se analizirati.

Vaši odgovori uzet će se u obzir u budućem radu Europske komisije u borbi protiv krčenja i propadanja šuma. Stoga je važno da što potpunije ispunite upitnik. Vaši odgovori upotrebljavat će se isključivo kako bi se Europskoj komisiji pomoglo da oblikuje svoju politiku o predmetnom pitanju.

 

 

  • Upitnik je dostupan na internetu 6 tjedana, a rezultati će biti objavljeni na stranici savjetovanja.


Europska komisija / Ekovjesnik

 

 

VEZANE VIJESTI

EU pokreće inicijativu InvestAI za mobilizaciju 200 milijardi eura ulaganja u umjetnu inteligenciju

Predsjednica Komisije Ursula von der Leyen danas je na akcijskom sastanku na vrhu o umjetnoj inteligenciji u Parizu pokrenula inicijativu InvestAI za mobilizaciju 200 milijardi eura za ulaganja u umjetnu inteligenciju, uključujući novi europski fond od 20 milijardi eura za gigatvornice umjetne inteligencije, izvijestila je Europska komisija.

Europsko vijeće usvojilo Uredbu o obvezujućem godišnjem smanjenju emisija stakleničkih plinova

Europsko vijeće je sredinom svibnja 2018. usvojilo Uredbu o obvezujućem godišnjem smanjenju emisija stakleničkih plinova u državama članicama u razdoblju od 2021. do 2030. kojom se svakoj državi članici određuje dopuštena razina ispuštanja emisija stakleničkih plinova u sektorima kućanstava, usluga, prometa, poljoprivrede i gospodarenja otpadom.

PRIJAVITE SE NA NEWSLETTER