Održana radionica za korisnike istraživačkih projekata u području prilagodbe klimatskim promjenama

Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, kao Posredničko tijelo razine 2, organizirao je radionicu za korisnike kojima su odobrena bespovratna EU sredstva za projekte u sklopu Javnog poziva Sheme za jačanje primijenjenih istraživanja za mjere prilagodbe klimatskim promjenama.

Predmet ovog Poziva je potaknuti poboljšanje kvalitete i raspoloživosti podataka iz područja klime jačanjem znanstvenih istraživanja o mogućnostima prilagodbe klimatskim promjenama (jačanje otpornosti) u Republici Hrvatskoj.

Radionici su nazočili predstavnici fakulteta, instituta i drugih znanstveno-istraživačkih ustanova  koji su se detaljno informirali o procedurama, rokovima i obvezama u svezi provedbe projekata. U sklopu radionice također su im pojašnjene i mogućnosti osiguravanja Fondovog nacionalnog dijela sufinanciranja koji može iznositi do 15 posto prihvatljivih troškova.

„Cilj ovakvih radionica je otkloniti sve eventualne nejasnoće do kojih može doći prilikom provedbe projekata. Želimo proaktivno komunicirati jer nam je svima u interesu da se ugovorena sredstva u što je moguće višem iznosu isplate, a projekti uspješno realiziraju“, istaknula je Maja Rajčić, voditeljica Posredničkog tijela razine 2.

Korisnici su za svoje projekte mogli po projektu dobiti od 200 tisuća do maksimalno tri milijuna kuna bespovratnih EU sredstava, a ukupno raspoloživ iznos za dodjelu u okviru ovog Poziva je 75 milijuna kuna.

FZOEU / Ekovjesnik

 

VEZANE VIJESTI

U Beču sve više ozelenjenih čekaonica javnog prijevoza

Pod sloganom „Greener Linien“ bečko gradsko poduzeće za javni prijevoz Wiener Linien kontinuirano provodi brojne projekte koji javni prijevoz u austrijskoj metropoli čine klimatski još prihvatljivijim, a Beč dobiva sve više zelenila te obogaćuje i štiti svoju urbanu bioraznolikost.

17 milijuna eura za sufinanciranje projekta prilagodbe klimatskim promjenama

Gradovi, općine i županije mogu dobiti 350.000 eura za svoje projekte uređenja novih zelenih površina i kišnih vrtova, sadnju drvoreda, ozelenjavanje prostora dvorišta škola i dječjih vrtića, postavljanje zelenih nadstrešnica i javnih česmi s besplatnom pitkom na javnim površinama, izgradnju pješačke i biciklističke infrastrukture zasjenjene krošnjama drveća…

PRIJAVITE SE NA NEWSLETTER