Berlin postavlja 20 novih stanica za popravak bicikala

Prva pomoć kod oštećenja bicikla

U Berlinu je otvorena prva od dvadeset novih stanica za popravak bicikala koje će biciklistima omogućiti napuhavanje guma i popravak u slučaju oštećenja bicikala.

Ovom mjerom berlinski Senatski odjel za mobilnost, promet, zaštitu klime i okoliš želi osnažiti biciklistički promet dajući svima priliku da samostalno izvrše popravke, ali i dati doprinos prometnoj tranziciji te postići smanjenje razine onečišćenja zraka. Stanice za popravak bicikala omogućuju brz i lak popravak, sve će se nalaziti na javnim površinama i redovito održavati, a zaštićene su i od vandalizma.

„Sa stanicama za popravak bicikala stvaramo novu ponudu za bicikliste i podupiremo širenje alternativa u urbanoj mobilnosti. Posebno sam zadovoljna što će se stanice ravnomjerno rasporediti na području cijelog grada, a ne samo u njegovom središtu.“ – izjavila je državna tajnica dr. Claudia Elif Stutz.

Novom kampanjom „Weniger dicke Luft“ („Manje gusti zrak“) Senatski odjel za mobilnost, promet, zaštitu klime i okoliš skreće pozornost na onečišćenje zraka iz prometa i doprinosi mjerama koje ubrzavaju prometnu tranziciju.

Stanice za popravak bicikala bit će postavljene na lokacijama na kojima se već mjeri biciklistički promet, ali i na lokacijama gdje postoji potreba poticanja biciklističkog prometa. U tu svrhu analizirani su različiti podaci o biciklizmu, a uvažene su i potrebe kvartova i gradskih okruga pri čemu su pružanjem podataka o svom kretanju uvelike pomogli korisnici aplikacije DB Rad+.

  • © Senatsverwaltung MVKU Berlin

Postavljanje stanica za popravak bicikala s 85 posto financira Savezno ministarstvo digitalizacije i prometa (BMDV).

Ekovjesnik

 

VEZANE VIJESTI

Radionica popravka bicikla

Svrha radionice je naučiti polaznike/ce kako samostalno napraviti manje popravke i održavati dijelove vlastitog bicikla te tako izbjeći duge periode čekanja u servisima i smanjiti troškove održavanja.

Zašto je Ljubljana uzor čak i daleko većem Parizu?

U usporedbi s drugim europskim glavnim gradovima Ljubljana je sa svojih 280.000 stanovnika relativno mali grad, ali je svakako jedan od najzelenijih i najtiših! Tijekom višegodišnjeg postupnog uvođenja zabrane automobilskog prometa, središte Europske zelene prijestolnice za 2016. godinu uspješno je pretvoreno u ugodnu pješačko-biciklističku oazu kojoj se danas divi cijeli svijet.

Privremene pariške biciklističke staze postaju stalne!

Gradonačelnica Pariza Anne Hidalgo je automobilima objavila rat u svom prvom mandatu, a u drugom bi ga mogla i dobiti! Posve je sigurno: zabrana automobilskog prometa pariškom rue de Rivoli ostaje na snazi, a privremene biciklističke staze – nazvane „coronapistes“ i uređene radi rasterećenja javnog prijevoza tijekom aktualne zdravstvene krize, postat će stalne! Dobar početak ovogodišnjeg Europskog tjedna mobilnosti u francuskoj metropoli, zar ne?

PRIJAVITE SE NA NEWSLETTER