Do ljeta počinje izgradnja rimskog postrojenja za proizvodnju energije iz otpada

Nakon tehničke validacije projekta, izgradnja postrojenja za proizvodnju energije iz otpada službeno je dodijeljena konzorciju koji predvodi Acea Ambiente, a čine ga tvrtke Suez Italy, Kanadevia Inova, Vianini Lavori i RMB. Postrojenje će se graditi u industrijskoj zoni Santa Palomba, a njime će upravljati tvrtka RenewRome s kojom je Grad Rim potpisao ugovor o koncesiji na razdoblje od 33 godine.

Divlja odlagališta nisu samo problem u Hrvatskoj, već i u Njemačkoj

Šest kilometara dug, jedan metar širok i jedan metar visok zid – tako se najbolje može opisati količina ilegalno odloženog otpada u šumama Brandenburga 2023. godine. Te godine u brandenburškim šumama prikupljeno je oko 6000 kubičnih metara otpada, gotovo ista količina kao i 2022. godine.

Milano uvodi popuste za mlađe od 30 godina, knjižare i trgovine bez ambalaže

U ponedjeljak 28. travnja Gradsko vijeće Milana odobrilo je nove cijene za uslugu prikupljanja komunalnog otpada (Tari) za 2025. godinu, s prosječnim smanjenjem od 10 posto u odnosu na prethodnu godinu. Time se nastavlja trend smanjenja naknada koji traje od 2021. pa je ukupno smanjenje u tom razdoblju doseglo 13,5 posto.

Festival MP2025 – Capital Bleu vodu pretvara u kulturnu i klimatsku temu godine

Metropola Aix-Marseille-Provence upravo je pokrenula Festival MP2025 - Capital Bleu kojim će se tijekom sljedećih šest mjeseci slaviti VODA – vitalni, ali sve ugroženiji resurs ove francuske regije. Od svibnja do listopada 2025. ovaj „plavi kapital“ bit će u središtu kulturnih, znanstvenih i društvenih zbivanja diljem regije te će s više od stotinu različitih događanja okupiti široku publiku oko jednog zajedničkog cilja – podizanja svijesti o važnosti i potrebi očuvanja vode.

Deutsche Umwelthilfe: „Naša voda je u opasnosti. Tužimo saveznu vladu!“

Njemačka udruga za zaštitu okoliša i potrošača Deutsche Umwelthilfe (DUH) pokrenula je novu tužbu protiv savezne vlade zbog – kako ističu – dugogodišnjeg kršenja EU Direktive o nitratima. Iako je Njemačka već ranije bila pod pritiskom EU-a zbog previsokih razina nitrata u podzemnim vodama, savezna vlada i dalje ne poduzima dovoljne mjere kako bi se stanje poboljšalo, upozorava DUH.

PRIJAVITE SE NA NEWSLETTER