Školski botanički vrt mediteranskog bilja - primjer dobre prakse za splitske škole

Projekt je osmišljen je u sklopu programa Europskih snaga solidarnosti

„Školski botanički vrt mediteranskog bilja“ naziv je projekta s čijom je provedbom Udruga za prirodu, okoliš i održivi razvoj Sunce započela u siječnju ove godine u suradnji s Udrugom Permakultura Dalmacija i Osnovnom školom Skalice u Splitu

Projekt uređenja školskog vrta po načelima permakulturnog dizajna osmišljen je u sklopu programa Europskih snaga solidarnosti, a cilj mu je osvještavanje učenika i učitelja o problematici onečišćenja okoliša, važnosti solidarnosti i održivog razvoja kroz edukacije i aktivno sudjelovanje u izgradnji vrta.

Ideja proizlazi iz potrebe za promjenom paradigme u načinu na koji gradimo svijet, ali i nedostatku zelenih površina, kao i botaničkih vrtova u gradu Splitu, posebno onih permakulturnog koncepta. Udruga Sunce održivost projekta vidi u učenicima i učiteljima koji će po završetku projekta svoja znanja moći prenijeti na buduće generacije učenika.

„Školski botanički vrt mediteranskog bilja“ predstavlja korak ka podizanju svijesti - ne samo učenika, već i lokalne zajednice o pitanjima održivog razvoja i solidarnosti te će poslužiti kao primjer dobre prakse drugim školama u gradu Splitu, ali i šire.

Projekt financira Agencija za mobilnost i programe EU u okviru EU programa Europske snage solidarnosti u vrijednosti od 6.888,00 eura.

VEZANE VIJESTI

Održan prvi Zeleni sajam razmjene u Kaštelima

Zeleni sajam razmjene održan je u sklopu projekta „VERA – Održivi poljoprivredni modeli za očuvanje biološke raznolikosti“ i to 22. studenog u Srednjoj školi Braće Radić u Kaštel Štafiliću. Sudionicima je omogućena razmjena predmeta, znanja i iskustava povezanih s očuvanjem prirode i poljoprivredne bioraznolikosti.

PRIJAVITE SE NA NEWSLETTER